listopad 7

Teleturnieje kuchenne – dlaczego należy je oglądać?

Teleturnieje kuchenne to hit, jaki jest nieprzerwanie popularny. W każdym państwie istnieje niezwykła mnogość programów, w ramach których jakaś osobistość różne dania przyrządza. Przeskakując między kanałami o odpowiednich porach każdego dnia tygodnia, można początkowo porządnie zgłodnieć, wpatrując się w gorące potrawy, apetycznie przyrządzone oraz podane, po czym można się nawet nauczyć przyrządzać posiłki.

Od niedawna już samo gotowanie na kanałach jest niewystarczające. By poprawić oglądalność, do kulinarnych audycji woła się gwiazdy. Oni mają przygotować różne dania. Wymyśla się konkursy kucharzenia w telewizji, z czego wychodzi niebanalne przedstawienie – teraz już w otoczeniu nie tylko szefów kuchni, bo czasami można zobaczyć w konkursach kulinarnych udział biorą na przykład dzieciaki!

Nie ma w tym nic dziwnego. Jeżeli monopol na takie programy jest, TV powinna odpowiedzieć na potrzeby publiczności. Duża liczba osób posiada w kuchni tv, choć zazwyczaj nie przyrządzamy identycznego dania, które akurat pokazuje szef kuchni w audycji. Po prostu ludzie uwielbiają się przyglądać kucharzącym postaciom, w momencie, w którym my sami coś robimy w kuchni.

Adresat programów kulinarnych nie jest więc sprecyzowany, natomiast grono osób oglądających nie staje się ograniczona do wielbicieli kuchni oraz zdrowego jedzenia. Przyrządzanie posiłków to rzecz niemalże ludziom na całym świecie dobrze znana, to temat istniejący od starożytnych czasów. Zmodyfikowany oraz uatrakcyjniony na potrzeby dzisiejszej telewizji bywa najczęściej emitowanym z motywów na ekranach na całym świecie.

Mimo tego, że ten temat zdaje się być bardzo obeznany, co chwilę powstają nowe audycje o różnorodnym wyglądzie. Czasami mamy do czynienia z kucharzem-szaleńcem, kiedy indziej z odnową kolejnych restauracji, przeprowadzaną przez mistrza sztuki kulinarnej. Następne są teleturnieje w pichceniu, jeszcze następne to zagadnienie posiłków, przyrządzanych w trakcie rozmów o polityce, kolejne to na przykład kulinarna komedia.

Najlepsze w audycjach kulinarnych jest to, iż ani zdaje się być konieczne, by uwielbiać gotować, ani nie trzeba umieć przyrządzać dania, aby owe programy z lubością obserwować. Wystarczy lubić jeść.


Tagi: , ,
Copyright 2017. All rights reserved.

Opublikowano 7 listopada 2018 przez OLEK in category "Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *