kwiecień 25

Pizza to potrawa znana w wielu krajach. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że każda pizza jest taka sama: mozzarella, ciasto, dodatki. Natomiast, nie do końca, ponieważ różnorodność koncepcji wykonania oraz wariacji smakowych pizzy w wielu państwach jest niebywała. Tego typu najbardziej znana wśród potraw włoskich cechuje się niegrubym podkładem, z liśćmi świeżej bazylii, kawałkami mozzarelli oraz czerwonym sosem. Takie danie we Włoszech skropione jest oliwą z oliwek.

W różnych rejonach Italii można także znaleźć odmianę Romana z szynką podsuszaną a także mającą kształt kwadratu pizzę sycylijską, w której bezwzględnie znajdują się czarne oliwki. Znana pizzeria we Wrocławiu też oferuje tego rodzaju pizze, a na dodatek ma zestawy dań bogatsze o dużo pomysłów z całej Polski, jak i z Dolnego Śląska. Jedną z odmian pizzy, na równi popularnych, jest pizza w stylu amerykańskim: z chrupkimi rantami a także delikatnym spodem. Na terenie Wrocławia też można wyszukać plackarnie podające taki typ pizzy. Może to być między innymi wersja z Chicago, z wysokimi krawędziami, grubszym podłożem, jak i z dużą porcją sosu czerwonego. Czytając, jaka możliwa do zamówienia jest pizza w pobliżu można także zauważyć w karcie dań wpływy z Francji oraz niemieckie. W ostatnim wypadku pizza jest wzbogacona o boczek i cebulę. To też nawołuje do rodzimych smaków.

Rodacy w wielu wypadkach zdecydowani są na pizzę na grubszym cieście, z rozmaitymi produktami dodatkowymi. Nie zawsze są one stricte włoskie, aczkolwiek gdy kogoś zainteresuje najlepsza pizza we Wrocławiu, to bez wątpienia skieruje wzrok na miejsca, w których de facto menu jest szerokie. Rodacy bowiem preferują rozmaite wariacje pizzy. Nad wyraz powszechnie oliwa jest wymieniana z sosem. Pośród dodatków można wybrać przykładowo tego rodzaju wyroby żywieniowe jak: kebab, boczek, bądź cebula. Ser to nieobowiązkowo mozarella.

Spoglądając, co ma do podania pizzeria w dzielnicy Borek, łatwo jest zobaczyć odmienność. Z kolei, nie brakuje także pizzerii, w których można jeść klasyczną pizzę z Italii. Mieszkańcy Wrocławia, tak samo jak i mieszkańcy pozostałych województw, lubią zamawiać pizzę nie ruszając się z domu ze najbardziej zachwalanych lokali. Dlatego pizza z dostawą we Wrocławiu też jest chętnie zamawiana. Udostępnione na dowóz jest szerokie menu. Ze względu na to, że pizzerii w stolicy Dolnego Śląska jest ogrom a jednocześnie nie wszystkie mają wystarczająco stołów, takie rozwiązanie jest bardzo dobre.

Pizza od dekad znajduje się w gastronomii wszystkich kontynentów i porywa rozmaitością wariacji. Kluczowe jest w niej to, iż na prostym cieście dane jest umieścić prawdopodobnie wszystko. Dlatego każda kuchnia, w tym słowiańska, robi własne wariacje oraz rozpowszechnia je w świecie.


Tagi: , ,
Copyright 2017. All rights reserved.

Opublikowano 25 kwietnia 2023 przez OLEK in category "Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *