kwiecień 7

STAR WARS – powstaje nowa część

Gwiezdne Wojny to popularna seria filmów science fiction. Owa space opera przyczyniła się do powstawania wielu pobocznych wydawnictw literackich, komiksów, zabaw również gadżetów. Nieprzerwanie od etapu debiutu pierwszego filmu na wielkim ekranie, czyli 1977 roku, seria raduje się sporą popularnością. Filmy czerpią bardzo wiele z archetypowych postaci także elementów z literatury klasycznej. Większość postaci jest jednoznacznie ustalona także znajduje się po jakiejś ze stron – jasnej czy ciemnej strony mocy. To oczywiście moc zdaje się posiadać najsilniejszy nacisk na rozwój wydarzeń. Wybrańcy, którzy opanowali jej tajniki mogą przemieszczać obiekty bez fizycznego kontaktu, czytać w myślach, wpływać na skutek bitew.

Obrazy z linii STAR WARS poruszają szereg interesujących zagadnień. Akcja także sens filmu zdają się analizować mechanizm systemów autorytarnych. W filmie doświadczamy tematów połączonych z załamaniem dotychczasowego układu dodatkowo systemu sprawowania władzy – w tym wypadku republiki. Gwiezdne Wojny przedstawiają naturę gniewu również niechęci. Jej negatywną naturę. Zło bierze się z psychiki oraz z złych doświadczeń bohaterów. Seria filmów to również konflikt pomiędzy technologią, a mocą, czyli czymś będącym poza racjonalnym systemem pojmowania.

STAR WARS to wyjątkowa seria, która aktualnie oczywiście na trwałe wpisała się w pamięć miłośników kina oraz popkultury. Wykreowane światy dodatkowo sylwetki bohaterów od lat rozwijają wyobraźnię maniaków kina na całym globie. STAR WARS to aktualnie więcej, niż jedynie seria filmów. To pełne uniwersum oraz sposób na spędzanie wolnego czasu. Wśród fanów popularne są eventy, gdzie przebierają się za ulubione postaci.

Fani Star Wars są rozrzuceni po całkowitym świecie. Tym bardziej pozytywną wiadomością jest fakt, że wkrótce powstanie już ósmy film z kolei. Zatytułowany The Last Jedi produkt, jest zapowiedziany na drugą połówkę 2017 roku. Wielu miłośników serii obawia się o formę filmu ze względu na zatrzymanie uprawnień do produkcji poprzez studio Walt Disney Pictures. Jednakże swobodnie można ustalić, iż ostatnia część udowodniła zachowanie dużego poziomu serii. Mimo wszystko, nie wolno się oprzeć wrażeniu, iż film zdaje się być przydzielony do nieco młodszego adresata. Zarówno wybór postaci, jak i tekstów na to wygląda. Gwiezdne Wojny to jednakże jeszcze kawał porządnej fantazji oraz całość wskazuje na to, iż marka serii nagle nie zgaśnie.


Tagi: ,
Copyright 2017. All rights reserved.

Opublikowano 7 kwietnia 2017 przez OLEK in category "Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *